Субота
23.11.2024
02:25
Категорії розділу
Настільні книги Нормативні документи
Матеріали до уроків ЗНО
Дитяча творчість Друковані матеріали
Мої найкращі уроки Гурток журналістики
Календарне планування Мультимедійні презентації
Вхід на сайт
Пошук

Сайт учителя-словесника Цимбалюк Тамари Василівни

Каталог файлів

Головна » Файли » Гурток журналістики

Про газету
14.01.2015, 18:26

ШКІЛЬНА ГАЗЕТА ЯК ЗАСІБ ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ ДЕМОКРАТИЧНИХ ЦІННОСТЕЙ


Як правило, найбільшого успіху досягає той,
хто має у своєму розпорядженні кращу інформацію.
Бенджамін Дізраелі


     Якщо розглядати школу як мікродержаву, то цілком природно, що в ній існують свої ЗМІ. І шкільна газета є одним із засобів, що інформує, стимулює, змушує думати, міркувати, організовує тощо, дає можливість самоствердитись, одним словом виховує.
     У шкільному середовищі є багато талановитих дітей, які мають літературні здібності, цікавляться професією журналіста, уміють аналітично мислити. Своє право на вільне висловлювання, тобто «свободу шукати, одержувати й передавати інформацію та ідеї будь-якого роду, незалежно від
кордонів, в усній, письмовій чи друкованій формі» вони можуть реалізувати через шкільну газету, у якій вони співпрацюють  та торкаються важливих і цікавих тем.
     Ось тому в нашій школі вже багато років діє проект «Шкільна газета «Юнпрес», який сприяє засвоєнню учнями демократичних цінностей, навчає школярів визначати проблеми та знаходити шляхи їх вирішення, а також залучає молодь до громадського життя.
     Шкільна газета « Юн - прес»  в Хотинській ЗОШ І-ІІІ ступенів №5 була започаткована волонтером корпусу Миру Margaret  та вчителем англійської мови Гаврилюк Інною Миколаївною як позаурочна форма  діяльності для учнів у 2003 - 2004 навчальному році. Перші випуски газет виходили англійською мовою і надавали інформацію про усі шкільні новини та носили характер заохочення до вивчення іноземних мов.  Крім того, це була частина програми міжнародного проекту «Розвиток комп’ютерної грамотності через журналістику», в якому учні школи виграли грант та отримали кошти для придбання чотирьох сучасних комп’ютерів. Один раз на тиждень відбувалося засідання редколегії газети, на якому учні формували  свої журналістські навички. З часом газета перестала бути тільки англомовною, оскільки охочих створювати було чимало. Тому згодом« Юн - прес» стала шкільною газетою. Вона про нас, про наші шкільні й позашкільні будні, захоплення, перемоги та здобутки.
     Сьогодні наша шкільна газета є результатом творчої діяльності колективу гуртка журналістики.  Диференційований підхід, взаємонавчання, індивідуальні та групові творчі завдання не тільки сприяють розкриттю індивідуальності кожної дитини, але й формують навички ефективної взаємодії  та роботи в команді.
     Шкільна  газета для учнів – це величезний стимул для саморозвитку і самоорганізації. Тут вирішується такі питання, як професійна орієнтація – і це не обов’язково журналістика, тут розвивається і культура мови, і творча уява, розвиток почуття часу та відповідальності, виробляється володіння новими технологіями, досвід роботи з різними джерелами інформації. Таким чином газета допомагає становленню особистості дитини – вільної, мислячої, толерантної.
     Зміст шкільної газети – це «очі й думки» кожного мешканця школи. Це коло інтересів дітей, їх переживань, турбот і пошуків, падіння і перемоги, це своєрідний шкільний літопис у друкованому слові.
       Газета існує не тільки для того, щоб повідомляти новини. Шкільну газету можна сьогодні розглядати як засіб створення в школі справжнього творчого колективу, формування суспільної  думки, засіб виховання, самореалізації тощо. Це коло інтересів учнів, їхніх турбот, пошуків, спільні сумніви й відкриття. Виховна цінність цього проекту велика. Через ЗМІ, хоч і шкільну газету, можна впливати, формувати розуміння і думку,  зацікавлювати і стимулювати, виховувати лідерські якості особистості дитини.
       «Юн - прес» - це співпраця і спосіб світосприйняття, що тримають курс на створення атмосфери успіху . Ми любимо свою свою шкільну газету , бо вона висвітлює всі сторони життя: успіхи і недоліки, наші вчорашні мрії і сьогодення. Цю газету читають не лише учні та вчителі, а й ще багато інших зацікавлених людей. Адже вона крокує в ногу з часом і своїми матеріалами поповнює яскраві сторінки літопису рідної школи.

 

 

Категорія: Гурток журналістики | Додав: Tamara
Переглядів: 632 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
avatar